تصاویر اندروید 7 نوقا روی گوشی سامسونگ S6 Edge

تجربه شیرین یک بروزرسانی نرم افزاری

پس از گذشت 2 ماه از عرضه اندروید 7 برای گوشی های S7 سامسونگ در تاریخ  12.01.2017  ، گوشی S6 و S6 Edge نیز این آپدیت را البته تنها در چند منطقه خاص در اروپا دریافت کردند.

در ادامه به نکاتی ساده می پردایم که عدم رعایت آن می تواند موجب نارضایتی در موارد از آپدیت جدید ما شود که شخص دیگری در آن موارد مشکلی ندارد!

 

1 اطمینان از مطابقت دستگاه با رام مورد نظر در باطن!

حتما دقت کنید که پروداکت مدل درج شده در صفحه Odin Mode (دانلودینگ) مطابق با مدل گوشی درج شده در صفحه About تنظیمات گوشی یعنی G925F باشد تا اطمینان پیدا کنید گوشی شما آنلاک فکتوری باشد نه آنلاک اپراتوری. بنابراین نسخه انگلستان با بیلدنامبر G925FXXU5EQAC را از صفحه دانلود گوشی S6 Edge مدل SM-G925F را دانلود کردیم.

 

2 دانلود آپدیت (رام)

بعد از اطمینان از مدل ترجیح دادیم نسخه 4 فایل رام را دانلود و نصب کنیم (یا استفاده از فایل CSC به جای Home_CSC در گوشی های جدید) البته دانلود نسخه تک فایل نیز مشکلی ایجاد نمی کند و تقریبا مشابه به آپدیت گوشی از داخل گوشی (OTA) عمل می کند، اما از چند نظر نسخه 4 فایل می تواند عملکرد بهتری داشته باشد. اما نصب رام تک فایل فرایند کوتاه تر و ساده تر خواهد بود.

 1. به دلیل تفاوت منطقه ای بین رام قبلی (خاورمیانه) و رام فعلی ما (اروپا) نصب رام 4 فایل درصد موفقیت بالاتری دارد و ممکن است پارتیشن بندی فایل Hidden در این مناطق متفاوت باشد و در نصب رام ناموفق باشیم (در مورد گوشی S6 این مورد بین این دو منطقه وجود ندارد)
   
 2. نصب رام 4 فایل تمام اطلاعات شما را حذف می کند و گوشی را مثل زمانی که بار نخست از جعبه بیرون آوردید تحویلتان می دهد بنابراین اگر در این مدت مشکلی برای گوشی پیش آمده باشد نیز رفع می شود.
   
 3. از تمام اطلاعات بک آپ گرفتیم و بخش مورد نیاز را بعد از آپدیت بر میگردانیم که در بخش های بعد اشاره می شود.
quote open
نصب رام رسمی مناطق دیگر مشکلی در گارانتی و آپدیت در آینده از داخل گوشی ایجاد نمی کند. ملاک ابطال گارانتی در شرایط نرم افزار یک شدن Knox گوشی می باشد که با روت ، نصب ریکاوری کاستوم و … تغییر می کند. بعد از نصب نیز میتوان در صورت ارایه آپدیت منطقه دیگر آن آپدیت را مجدد نصquote closeب کرد

 

3 تهیه نسخه پشتیبان از همه اطلاعات ( و بازگردانی)

ترجیح دادیم ابتدا با نرم افزار Smart Siwtch نرم افزار رسمی سامسونگ یک بکاپ کامل از دستگاه بگیریم و سپس رام 4 فایل را نصب کنیم که تمام اطلاعات گوشی را حدف و به حالت کارخانه بر میگرداند. بعد از نصب تنها برنامه ها ، پیامک ها ، مخاطبین و Memo ها را بازگردانی کردیم و بقیه تنظیمات را مجدد تنظیم کردیم تا از بروز اختلالات احتمالا جلوگیری شود و حداکثر بازدهی را در گوشی داشته باشیم که همینطور هم بود و کوچکترین لگ و تاخیری در گوشی حتی با بازگردانی برنامه ها مشاهده نشد.

تصاویر و ویدیو های حجیم هم به جای گوشی در کامپیوتر آرشیو کردیم و بعدا می توانید به صورت گزینشی موارد لازم را به گوشی منتقل کنید.

4 شروع به آپدیت

بعد از مطالعه کامل صفحه آموزش آپدیت سامسونگ دائما بروزرسانی میشود و گام به گام مطابق آن رام را روی گوشی نصب کردیم.

5 مدیریت مصرف اینترنت

بعد از نصب رام جدید اگر همراه با فکتوری ریست باشد (مثل رام 4 فایل) تنظیمات به حالت پیش فرض بر میگردد که شاید مطابق میل ما نباشد و حجم اینترنت ما را در ساعتی که نمی خواهیم مصرف کند!

 1. قبل از هر کاری ابتدا برنامه Galaxy Apps را باز کردیم و در بخش Settings گزینه Auto update apps را روی Turn off قرار دادیم تا برنامه ای بدون اجازه از ما از حجم اینترنت استفاده نکند و کنترل آپدیت در اختیار خودمان باشد.
   
 2. همینطور در تنظیمات گوشی ، بخش درباره تلفن (About Device) گزینه دانلود خودکار بروزرسانی (Download update automatically) را خاموش کردیم تا آپدیت ها نیز خودکار دانلود نشوند و در صورت نیاز زمان دانلود آن را خودمان تعیین کنیم.
   
 3. همینطور اگر در Play Store گوگل لاگین کرده باشید می توانید از تنظیمات نرم افزار گزینه Auto-update apps را روی حالت do not auto update apps قرار دهید تا برنامه های رو گوشی تنها به خواست شما بروزرسانی شوند.
   
 4. می توانید با لمس طولانی روی صفحه ، Home Screen خود را مدیریت کنید و بخش های Briefing و upday را غیرفعال کنید.

6 مدیریت مصرف باطری

پس از نصب یک رام به شیوه ای که گفته شد مصرف باطری به صورت پیش فرض به هیچ عنوان به کام شما نخواهد بود. پس موارد زیر را در صورت عدم نیاز غیرفعال کنید.

 1. به صورت پیش فرض DATA (داده ها) ، GPS ، NFC و WI-Fi فعال هستند. هر کدام استفاده نمی شود غیر فعال کنید.
   
 2. در تنظیمات گوشی بخش شبکه ها (Mobile Networks) گزینه Network Mode را به جای Auto روی 2G قرار دهید. پیشنهاد میشود تنها زمانی که از اینترنت خط تلفن همراه خود استفاده می کنید آن را به Auto بر گردانید تا از سرعت اینترنت تکنولوژی 3G یا 4G بهره مند شوید.
   
 3. همچنین می توانید نرم افزارهایی در گوشی که به صورت پیش فرض نصب هستند و هیچ گاه از آنها استفاده نمی کنید (مانند Uninstall کردن یک برنامه) غیر فعال و Disable نمایید.

7 برخی تنظیمات

 1. در صفحه مسیج More را بزنید تا بتوانید وارد Setting پیامک ها شوید. از گزینه More Setting می توانید گزینه Delet Old messages را غیرفعال کنید تا پیام های قدیمی شما از گوشی حذف نشوند.
   
 2. در همین بخش ، داخل گزینه Text reports گزینه Delivery reports را فعال کنید تا از رسیدن پیامتان به مقصد مطلع شوید. گزینه Input mode دقت کنید روی حالت Automatic باشد تا پیام های فارسی شما به درستی به مقصد برسند و تبدیل به علامت سوال نشوند.
   
 3. اگر از اینرنت سیم کارت استفاده می کنید در تنظیمات اصلی وارد Mobile Networks شوید و گزینه Access Point Names را انتخاب کنید. گزینه های موجود را حذف کنید. سپس ADD را زده مطابق جدول زیر تنها اطلاعات Name و APN را کامل کنید. بقیه گزینه ها پیش فرض باشند. دلیل حذف گزینه های موجود این است که در برخی موارد سرور و پروکسی به صورت خودکار آی پی دهی می شوند که موجب عدم اتصال برقراری شما با اینترنت می شود

 

اپراتور NAME APN
ایرانسل Irancell-GPRS mtnirancell
همراه اول MCI-GPRS mcinet
رایتل RighTel rightel

 

 

 

 

 

 

 

 لطفا تجربیات خود را در بخش نظرات اعلام کنید.