آموزش روت گوشی های ال جی لالی پاپ و کیت کت

LG One Click Root v1.3

 تمام راه های زیر یک روش و یک کار انجام می دهند. اما راه اول کاملا اتوماتیک ، راه دوم نیمه اتوماتیک و راه سوم دستی است. هر کدام موفقیت آمیز نبود بعدی را امتحان کنید.

توجه : روش جدید ورژن جدید نرم افزار iRoot قادر به روت تمامی گوشی های ال جی و به سادگی می باشد. پیشنهاد می شود ابتدا آن روش را تست کنید.
(آپدیت 27 خرداد 1394)

این روش روی کدام گوشی ها قابل اجراست؟

برای اطلاع از ورژن اندروید دستگاه خود وارد Settings (تنظیمات) شوید و و از سربرگ General (عمومی) گزینه About Phone (درباره تلفن) را انتخاب و سپس Software Info (اطلاعات نرم افزار) را بزنید. در سطر اول Android Version (نسخه Android) قابل مشاهده است.

در صورتی که گوشی شما ال جی و دارای نسخه l5.0.x است (لالی پاپ)  و l4.4.x (کیت کت) می توانید از این روش اقدام کنید. تست شده روی گوشی های زیر :

 • LG G3
 • LG G3 Beat
 • LG G2

 • LG G Pro 2
 • LG G Pad
 • LG F60
 • LG L90

 • LG Tribute
 • LG Spirit
 • LG G Vista

راه 1 : آموزش روت گوشی های ال جی اندروید 5 (LG One Click Root V1.3)

1اگر درایور گوشی روی کامپیوتر نصب نیست یا از ورژن Ver 3.14.1 قدیمی تر است فایل روبرو را دانلود از Zip خارج و نصب کنید. 10.62MB

 

 2 در گوشی خود وارد Settings (تنظیمات) شوید و و از سربرگ General (عمومی) گزینه Developer Options (گزینه های توسعه دهنده) را انتخاب کنید و گزینه USB Debugging (اشکال زدایی USB) را تیک بزنید.

 • اگر گزینه Developer Options وجود نداشت: در گوشی خود وارد Settings (تنظیمات) شوید و و از سربرگ General (عمومی) گزینه About Phone (درباره تلفن) را انتخاب و سپس Software Onfo (اطلاعات نرم افزار) را بزنید. در سطر چهارم روی Build Number (شماره ساخت) حداقل 7 بار پیاپی ضربه بزنید تا پیام You are now a developer (حالا شما یک توسعه دهنده هستید) ظاهر شود.
 • اگر گزینه USB Debugging غیر فعال بود: کابل USB شما به گوشی متصل است آن را جدا کنید.

 

 3حال کابل USB را به گوشی وصل کنید و گزینه MPT (وسیله رسانه) را انتخاب کنید.

 • اگر برای نخستین بار است که به صورت MPT روی کامپیوتری که گوشی را وصل کردید متصل می شوید به صورت خودکار درایورها در کنار ساعت ویندوز شروع به نصب می کنند. تا اتمام آن صبر کنید. در صورتی که به درستی نصب شوند نام گوشی خود را در My Computer خواهید دید.

 

 • اگر در My Computer نام گوشی وجود نداشت و درایوری در کنار ساعت ویندوز در حال نصب نبود در داخل گوشی نوار بالای صفحه را پایین کشیده و روی گزینه USB که بعد از اتصال یو اس بی نمایش داده می شود ضربه بزنید تا وارد USB PC Connection شوید. روی سه نقطه روی هم ضربه بزنید و Install PC Program را انتخاب کنید و درخواست ها در گوشی و رایانه را تایید کنید.

برای اطلاع از نصب صحیح درایورها ، در همین لحظه روی My Computer کلیک راست، Manage و سپس Device Manager بزنید. گزینه ADB Interface یا Android Device باید وجود داشته باشد.

 

 4پیغامی با عنوان Allow USB Debugging مشاهده می کنید که تیک Always Allow From This Computer را زده و OK کنید.

 

5فایل LG One Click Root v1.3 را دانلود از zip خارج و سپس فایل msi آن را نصب کنید. 5.15MB

 

6نرم افزار LG One Click Root را از روی دسکتاپ اجرا کنید. سپس روی Start کلیک کنید. . (در صورت دریافت ارور به انتهای صفحه بخش نکات مراجعه شود)

 

 

7تصویر زیر مشاهده  شده و گوشی ریست می شود و روی گوشی صفخه ای با عنوان Frmware Update می آید.
اگر با ارور Protocol Fault مواجه شدید از راه سوم اقدام کنید.

PC Mobile

 

8تا 100 درصد شدن عملیات صبر کرده و اتصالات را قطع نکنید تا زمانی که با پیغام Done! مواجه شوید.

 

 • تبریک ؛ کار تمام است. حال با مراجعه به منوی گوشی نرم افزار جدیدی با نام SuperSU در گوشی نصب شده که نشانگر روت شدن گوشی با موفقیت است.

 

راه 2 : آموزش روت گوشی های ال جی اندروید 5 (LG One Click Root V1.2)

برای شلوغ نشدن صفحه محتوای این بخش مخفی است. برای مشاهده کلیک کنید

مراحل 1 تا 4 ، با راه اول مشترک است.

 

5

فایل LG One Click Root v1.2.exe را دانلود کنید. 4.75MB

پس از دانلود روی فایل LG One Click Root v1.2.exe دابل کلیک کنید و آدرس دلخواه روی کامپیوتر به آن داده و Extract را بزنید. (در آدرس فولدری با حروف فارسی نباشد)

 

 6به محلی که در مرحله 2 به نرم افزار دادید رفته و روی فایل LG Root Script.bat دوبار کلیک کنید. (از Run As Administrator استفاده نکنید)

اگر با ارور Protocol Fault یا error more than one device and emulator مواجه شدید یا روی Waiting For Device باقی ماند، از راه سوم اقدام کنید.

 

 7تصویر زیر مشاهده  شده و گوشی ریست می شود و روی گوشی صفخه ای با عنوان Frmware Update می آید.

 

 8بعد از مشاهده عبارت Please Press Ctrl+C…i در صفحه سیاه cmd ، کلید های ترکیبی Ctrl+C را بزنید. سپس عبارت CTerminate batch Job ?i ظاهر می شود و شما کلید N را از روی کیبورد زده و سپس Enter بزنید. گوشی مجدد ریست می شود.

 

راه 3 : آموزش روت گوشی های ال جی اندروید 5 (LG Root Basic)

برای شلوغ نشدن صفحه محتوای این بخش مخفی است. برای مشاهده کلیک کنید

مراحل 1 تا 4 ، با راه اول مشترک است.

 

5

فایل LG Root Basic را دانلود از zip خارج کنید. 6.78MB

6 فولدری با نام iranmobile در یکی از درایوها ساخته و فایل های داخل آن را به آنجا منتقل کنید.

 

 7 Shift را نگه دارید و روی فولدر iranmobile کلیک راست و Open command wndow here بزنید تا صفحه cmd باز شود.

 8 عبارت adb devices را بدون فاصله اضافی از اطراف، کپی کنید و در قسمت خالی صفحه سیاه cmd کلیک راست و Paste کنید و Enter بزنید تا صفحه زیر را ببینید.

 9 حال ببینید چند Device در مرحله قبل شناسایی شده است به همان روش عمل کنید. شناسایی بیش از یک دیوایس ناشی از نصب نرم افزارهایی مانند BlueStack است.

کد زیر را کپی و مثل مرحله قبل Paste کنید و Enter بزنید.

adb.exe push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp

نام دستگاهی که عبارت Emulator ندارد نام دستگاه شماست. مثل تصویر زیر

 حال نام دستگاه خود را با دقت جایگذین هر سه 04aec7350c90ee08 در عبارت زیر که نام دستگاه ما بوده کنید (در note pad) سپس کد جدید را کپی و مثل مرحله قبل Paste کنید و Enter بزنید.

adb.exe -s 04aec7350c90ee08 push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe -s 04aec7350c90ee08 push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe -s 04aec7350c90ee08 push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp

در صورتی که به روش یک Device اقدام کنید با ارور Error: more than one device or emulator مواجه خواهید شد

 10 بعد از مشاهده تصویر بالا سمت راست، گوشی را خاموش و کابل USB را جدا کنید.

 

 11 گوشی را به Download Mode ببرید. برای این کار ابتدا گوشی را خاموش کنید. سپس کلید افزایش صدا (Volume +) را نگه داشته و کابل USB را به گوشی متصل کنید و بعد از روشن شدن گوشی و مشاهده صفحه Download Mode کلید را رها کنید، بعد از چند ثانیه نیز خودکار به صفحه Firmware Update می رود. (صبر کنید گوشی شناسایی شود)

 • شما کلید Power را نباید بزنید بعد از اتصال کابل خود گوشی روشن می شود.

 

Photo : lg-phones.org

Photo : lg-phones.org

 12 در فولدر iranmobile فایل ports.bat را با دوبار کلیک باز کنید. تا صفحه زیر ظاهر شود. سپس شماره COM روبروی عبارت "LGANDNETDIAG" را  به خاطر بسپارید. برای سیستم ما COM22 است برای شما ممکن است فرق داشته باشد. اینتر بزنید تا بسته شود.

 13 دوباره به صفحه cmd قبلی برگردید و در ادامه قبل عبارت Send_Command.exe \\.\COM22 را کپی و Paste کنید (22 را با عدد COM مرحله قبل خود جایگذین کنید) و اینتر بزنید.

اگر با ارور Could't open the port \\.\\COMXX مواجه شدید به جای شماره COM روبروی عبارت "LGANDNETDIAG" شماره کام روبروی "LGANDNETMDM" را که در مرحله قبل بدست آورید وارد کنید.

 

 14 بعد از مشاهده خط SPECIAL COMMAND : ENTER, LEAVE اینبار عبارت زیر را (جلوی مربع ظاهر شده) کپی و Paste کنید. سپس اینتر بزنید.

sh /data/local/tmp/lg_root.sh dummy 1 /data/local/tmp/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp/busybox

برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن عملیات تصویر زیر و پیغام Done را باید مشاهده کنید.

اگر بعد از اینتر، روی همان صفحه بالا باقی ماند، 5 دقیقه صبر کنید، اگر اتفاقی نیفتاد نگران نباشید! ادامه آموزش را انجام دهید! احتمال زیاد گوشی شما باز هم با موفقیت گوشی شما روت شده است!

 15 برای ریست کردن اگر :

 • اگر باطری گوشی شما در می آید (removable) آن را در در بیاورید و دوباره جا بندازید.
 • اگر باطری مثل گوشی G Flex 2 یا G2 خارج نمی شود، دکمه صدای زیاد و پاور (Volume Up + Power) همزمان 10 تا 30 ثانیه نگه دارید زمانی که گوشی ریست شود و دوباره جا بندازید.

و کابل را جدا کنید.

تبریک ؛ کار تمام است. حال با مراجعه به منوی گوشی نرم افزار جدیدی با نام SuperSU در گوشی نصب شده که نشانگر روت شدن گوشی با موفقیت است.

نکات (همه مراحل) :

 • 1– در انتها نرم افزار Super SU را باز کنید و در صورت مشاهده پیغام The SU Binary Needs to be uptated گزینه Continue بزنید و سپس Normal را انتخا کنید تا در نهایت گوشی ریست شود.
 • 2– نرم افزار Root Checker 5.5.1 را برای تست روت شدن گوشی با موفقیت ، دانلود و نصب نمایید. 2.4MB
 • 3– هر برنامه ای که نیاز به استفاده از روت در گوشی داشته باشد ازین پس پیغامی به مدت 15 ثانیه روی تصویر با عنوان SuperUser Request نمایش می دهد که با زدن گزینه Grant به آن اجازه داده می شود.
 • 4– در داخل برنامه SuperSU بخش Apps لیست نرم افزارهایی که اجازه دسترسی روت دارند نمایش داده می شود که می توانید با زدن روی آن و انتخاب شکل سطل زباله آن را از لیست حذف کنید. (یا اگر میخواهید دیگر این برنامه درخواست مجوز روت ندهد فلش روبروی Access را زده و Deny را انتخاب کنید)
 • 5SuperSU را مثل بقیه نرم افزارها از بازار (مارکت) خود آپدیت کنید. (ترجیحا به منظور آپدیت آن از ریکاوری فلش نزنید)
 • 6- برای Unroot کردن می بایست با فایل kdz (که همان ورژن روی گوشی شما در حال حاضر نصب است) گوشی را با LG Flash Tool به صورت "Normal" نه CSE فلش کنید که در این صورت هیچ اطلاعاتی نیز از گوشی حذف نمی شود. آموزش فلش با LG FlashTool
 • 7– در صورت بر خورد با ارور "MSVCR100.dll is missing" در راه وال ، چه ویندوز شما 64 بیتی است چه 32 بیتی ،همین فایل روبرو را از سایت مایکروسافت دانلود و نصب کنید :  (برای دریافت بعد از زدن Download تیک گزینه MSN default homepage را برداشته و Next بزنید) 4.83MB Visual C++ Redistributable
 • 8- زبان گوشی هنگام روت کردن انگلیسی باشد.

لیست بروزرســانی ها

 • 3 خرداد 94 : افزودن راه سوم به آموزش برای گوشی هایی که در مراحل قبل به مشکل خوردند.

 • 8 خرداد 94 : رفع ارور Error: more than one device or emulator در راه دو و سه (گزارش کاربران)

 • 9 خرداد 94 : رفع ارور Protocol Fault و باقی ماندن در Waiting For Device در راه یک و دو

 • 14 خرداد 94 : افزودن نحوه Unroot به نکات

 • 1 تیر 94 : می توانید از روش ساده تر iRoot به جای این روش استفاده کنید

 • 9 مرداد 94 : زبان گوشی هنگام روت کردن انگلیسی باشد (گزارش کاربران)

 

در صورت امتحان کردن این روش مدل دقیق گوشی ، ورژن اندروید ، استفاده از روش چندم و موفقیت یا عدم موفقیت (به همراه علت و مرحله دقیق مشاهده خطا) در بخش نظرات اعلام کنید.

منابع : xda-developers.com

مبتکر : avicohh راه اول و دوم و Unjustified Dev راه سوم

بهینه سازی و تکمیل  : IranMobile.ORG